۰۲۱-۸۸۴۴۸۷۳۰

لوازم خانگی فوق هوشمند ال‌جی “حرف” میزنند

با سرویس خلاقانه Home Chat مصرف‌کنندگان می‌توانند با لوازم خانگی فوق هوشمند ال‌جی شخصاً ارتباط برقرار کنند.

لوازم خانگی فوق هوشمند ال‌جی “حرف” میزنند

 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) عرضه لوازم فوق هوشمند خود را با فناوری جنجالی سرویس ارسال پیام (Home Chat) در کره جنوبی اعلام داشت. سرویس Home chat از پردازشگر طبیعی زبان (NLP) و نرم افزار لاین (LINE) استفاده می‌کند. لاین برنامه کاربردی پیام رسان برای موبایل است که بیش از سیصد میلیون کاربر دارد. با سرویس Home chat  کاربران می‌تواند با آخرین وسیله هوشمند ال‌جی ارتباط برقرار کرده و محتوای مختلفی را کنترل ،بازبینی و به اشتراک بگذارند.

لوازم فوق هوشمند ال‌جی که در پی کسب رضایت بیشتر مشتریان است، به ترتیب شامل: یخچال مجهز به دوربین، ماشین لباس‌شوئی با قابلیت کنترل از راه دور از طریق سرویس Home chat برای دانلود و اجرای برنامه های شست ‌وشو و فر نوری که از NFC و Wi-Fi پشتیبانی می‌کند و میتوان از هر مکانی آن را کنترل نمود.

ال‌جی

سرویس Home chat ال‌جی از نرم افزار مشهور لاین بهره می‌برد‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که کاربر می‌تواند هنگامی که دور از خانه است، پیشنهادات و تنظیمات کنترلی را دریافت کند. سرویس Home chat با امکانات بی‌نظیر خود، ارتباط با یخچال هوشمند ، ماشین لباس‌شوئی یا فر نوری ال‌جی را بیشتر به گفتگو با یک دوست تبدیل کرده‌است. برای جلب رضایت بیشتر کاربران “دکمه دسترسی سریعِ” تعبیه شده که دسترسی آسان و فوری به هریک از برنامه‌های پرکاربرد لوازم خانگی را مقدور می‌سازد. سرویس Home chat به کاربران امکان استفاده از سه حالت پیش فرض مسافرت ، بیرون از خانه و در حال برگشت، را ارائه می‌دهد. خدمت جدید ال‌جی یک کارکرد تفریحی نیز به لوازم خانگی افزوده و آن هم بیش از ۴۰ برچسب (sticker) بی‌نظیر در نرم افزار لاین است. با این برچسب ها از مکالمه دلچسب شخصی لذت خواهید برد.

به گفته مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت لوازم خانگی ال‌جی الکترونیکس: ” لوازم خانگی هوشمند، امروزه گستره‌ای از کاربردهای مفید را ارائه می‌دهند اما هنوز هم بسیاری از مصرف‌کنندگان تنظیم آنها را کاری بسیار پیچیده می‌دانند. سرویس Home chat نه تنها به کاربرد آسان و ارتقاء محصولات ما کمک می‌کند، بلکه تجربه‌ای فوق‌العاده برای کاربران به ارمغان می‌آورد و ارزش بیشتری به زندگی آنها می‌بخشد. “
یخچال هوشمند ال‌جی

پیشرفته‌ترین یخچال هوشمند ال‌جی چندین موفقیت غیره منتظره را کسب کرده است که قابلیت مشاهده هوشمند (Smart View) یکی از آنهاست. برای اولین بار در این صنعت از دوربین داخلی، در قسمت بالائی درون یخچال استفاده شده که استفاده‌کنندگان می‌توانند روی گوشی هوشمند یا تبلت خود دقیقا ببینند که چه چیزی در یخچالشان قرار دارد. این دوربین با زاویه دید وسیع، نه تنها محتویات طبقات بالا، بلکه خوراکی‌های پائین‌ترین طبقه را نیز به وضوح نشان می‌دهد. دوربین داخلی قادر به تشخیص باز و بسته شدن درب یخچال است و می‌تواند تصویر خوراکی‌های موجود در یخچال را از آخرین باری که درب آن باز شده ضبط نماید. با سرویس Home chat ، کاربران می‌توانند هنگامی که در سوپرمارکت هستند، فورأ از آنچه مورد نیازشان است باخبر شوند .

قابلیت مدیریت هوشمند، (Smart Manager) یخچال را به یک سیستم مدیریت غذای عالی و بی‌نقص تبدیل می‌کند. با استفاده از پنل LCD داخلی و یا نرم افزار کاربردی یخچال هوشمند ال‌جی (LG Smart Refrigerator)استفاده‌کنندگان می‌توانند از محتویات یخچال بدون باز کردن درب آن مطلع شوند. تازه‌‌یاب (Freshness Tracker) در نرم‌افزار مدیریت هوشمند می‌تواند طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی‌ها را برای اطلاع از تاریخ مصرفشان لیست کند. مدیریت هوشمند می‌تواند با توجه به محتویات یخچال، پیشنهاد غذا نیز بدهد.

“مدیریت سلامتیِ” ال‌جی (Health Manager) نرم افزار منحصر به فردی است که می‌تواند در مورد دستور پخت غذاها و همچنین برنامه غذائی روزانه و هفتگی پیشنهاداتی بدهد که بر اساس پرونده شخصی تنظیم شده باشند. این نرم‌افزار از اطلاعات سن، جنسیت، وزن و قد برای تعیین شاخص توده بدن (BMI) استفاده می‌کند، سپس به طراحی برنامه مناسب شخصی برای کاربر می‌پردازد.
ماشین لباس‌شوئی هوشمند ال‌جی

توسط سرویس Home chat مصرف‌کنندگان می‌توانند از راه دور ماشین لباس‌شوئی هوشمند ال‌جی خود را هنگامی که خارج از منزل هستند کنترل کنند. وقتی کاربر در حال رفتن به خانه است و عبارت ” شروع به شستن” را ارسال می‌کند، ماشین لباس‌شوئی ال‌جی طوری تنظیم می‌شود که وقتی به خانه می‌رسد، کار شست‌وشو به پایان رسیده باشد. و با ارسال ” چه کار میکنی ؟” کاربر میتواند از زمان دقیق و روند شست‌وشو مطلع شود.  ماشین لباس‌شوئی ال‌جی مجهز به صفحه لمسی بی‌نظیری است که به‌راحتی می‌توان از طریق Wi-Fi برنامه شست‌وشوی مناسب را انتخاب یا دانلود کرد.
فر نوری هوشمند ال‌جی

با سرویس Home chat و جستجوی دستورپخت (Recipe Search) کاربر می‌تواند با فر هوشمند ال‌جی خود گفتگو کند تا دستور پخت پیشنهادی برای غذائی خاص را دریابد.اگر گزینه” برگشتن به خانه” را در سرویس Home chat انتخاب کنید، فر هوشمند از شما می‌پرسد ” امروز دوست دارید چه غذائی بپزید؟” و صفحه مربوط به جستجوی دستورپخت را باز می‌کند. وقتی برای پخت حاضر بودید، فرنوری، دما و زمان مورد نیاز برای پخت هر غذا خاص را تنظیم می‌کند. کاربران می‌توانند هشدارها را بر روی تلفن هوشمند خود دریافت نموده و از دستورالعمل‌های جدید پخت و پز اطلاع یابند و افراد خانواده را به امتحان کردن غذاهای جالب و جدید ترغیب نمایند.

 ال‌جی قصد دارد سرویس Home chat قابل تطبیق با یخچال هوشمند، ماشین لباس‌شویی و فر نوری را بعد از عرضه موفق در کره به بازارهای دیگری که شامل ایالات متحده نیز هست، معرفی نماید.

برای اخبار و اطلاعات بیشتر در مورد ال‌جی الکترونیکس، لطفاً به وب‌سایت (http://www.lg.com/ir ) و وبلاگ فارسی (http://lgblog.ir/) این شرکت مراجعه کنید.